• JCC International Trade, rzetelna pomoc w imporcie z Chin od 2004 roku!
  • import@jccint.com

+48 730 415 911

Oszuści w Chinach - pomoc prawna

Jak poradzić sobie z chińskim oszustem?

pomoc prawna, formalności i wymagane dokumenty

Jeśli zdarzyło się, że Państwa firma napotkała nieuczciwego dostawcę w Chinach, przepadł depozyt lub pełna płatność, a nie otrzymaliście Państwo towaru - możemy pomóc! Współpracujemy od kilku lat z chińskim prawnikiem, który zajmuje się sprawami międzynarodowymi.

Niestety odzyskanie pieniędzy jest trudne, ale już sam wyrok sądu może znacząco utrudnić życie nieuczciwemu właścicielowi chińskiej firmy.

Każdą sprawę należy rozpatrywać indywidualnie, możliwe są różne scenariusze na przykład: fikcyjna firma w Chinach, właściciel firmy posługujący się podrobionymi dokumentami lub legalnie zarejestrowana firma, która zbankrutowała lub z jakiś przyczyn oszukała jednego lub wielu klientów. Zdarzają się też sytuacje, że firma się rozdziela, wspólnicy nie mogą się porozumieć - dochodzi do utraty kontaktu z chińską firmą lub do walki o klientów.

Nieuczciwe firmy w Chinach czują się BEZKARNE! Wiedzą, że większość klientów zagranicznych nie podejmie oficjalnie działań prawnych przeciwko nim. Niektórzy liczą na pomoc ambasad (konsulatów), ale placówki dyplomatyczne nie zajmują się takimi sprawami, oszustwami w Chinach. Tak samo zignoruje to chińska policja, oczywiście teoretycznie można zlożyć zawiadomienie o przestępstwie, ale bez pomocy prawnika nie ma na co liczyć.

Adwokaci pobierają opłatę za założenie i prowadzenie sprawy. Nikt nie zagwarantuje odzyskania pieniędzy od nieuczciwego dostawcy z Chin, ale po wygranym procesie rozpoczynają się działania windykacyjne. Prawnik otrzymuje także prowizję, za odzyskany dług - tym samym chińskiej kancelarii zależy na odzyskaniu Państwa pieniędzy. Możliwe jest też polubowane rozwiązanie sporu z udziałem chińskiego prawnika.

My oferujemy pomoc w zakresie przygotowania wszystkich koniecznych dokumentów, pilotujemy cały proces, informaujemy, jakie dokumenty należy przygotować, gdzie muszą być przetłumaczone, poświadczone i dokąd wysłane. Proces może trwać nawet kilkanaście miesięcy, ale nie warto pobłażać przestępcom gospodraczym.

Współpraca z nami ogranicza ryzyko importu z Chin. Bazując na naszym doświadczeniu, w łatwy sposób rozpoznajemy podejrzane zachowania dostawców, których intencją jest wyłudzenie pieniędzy od polskiego klienta.

Fakty i liczby

545

Zweryfikowanych firm handlowych i fabryk.

250

Zadowolonych klientów

1592

Zorganizowane transporty w latach 2004-2020