• JCC International Trade, rzetelna pomoc w imporcie z Chin od 2004 roku!
  • import@jccint.com

+48 730 415 911

Wizytacja chińskiej firmy, audyty w Chinach

sprawdzenie fabryki / firmy handlowej w Chinach

większe bezpieczeństwo w imporcie z Chin

Sprawdzenie dokumentów firmy w Chinach jest pomocne, przede wszystkim weryfikujemy czy firma rzeczywiście jest zarejestrowana i istnieje w Chinach lub Hong Kongu. Dodatkowym rozwiązaniem jest wizytacja firmy w Chinach. W ciągu kilku dni możemy ustalić spotkanie i wysłać na miejsce naszego przedstawiciela. Wówczas oprócz standardowej weryfikacji wszstkich dostępnych dokumentów dokonujemy fizycznego sprawdzenia firmy/fabryki w Chinach. Odwiedzamy biura, hale produkcyjne, pokoje gdzie prezentowane są próbki, rozmawiamy z danym przedstawicielem firmy, zdobywamy informacje, robimy zdjęcia (opcjonalnie filmy), potwierdzamy czy firma jest rzetelna, wiarygodna czy może za jej drzwiami dzieje się coś podejrzanego, niepkojącego.

Taka wizytacja w chińskiej firmie w połączeniu ze sprawdzeniem dokumentów daje praktycznie pełny obraz danego przedsiębiorstwa. Takie rozwiązanie jest korzystne dla kontrachentów planujących dłuższą współpracę z chińską firmą lub planujących zamówienie o dużej wartości. Wówczas warto postawić na bezpieczeństwo i dokładną weryfikację chińskiej firmy.

dyskretne sprawdzenie adresu, siedziby chińskiej firmy

Innym rozwiązaniem jest potajemne sprawdzenie adresu danej firmy w Chinach. Polega to na tym, że nasz inspektor bez zapowiedzi wybiera się do danej firmy. Adresy w Chinach są specyficzne, więc istnieje ryzyko, że znalezienie firmy będzie utrudnione lub w tym samym budynku może się mieścić kilka firm. Wstępnie możemy jednak ocenić czy dana firma jest pod adresem, czy występuje tam jej logo, czy chodzą jacyś robotnicy w firmowych uniformach. W miarę możliwości wykonujemy zdjęcia tej lokalizacji i otoczenia.

Takie rozwiązanie można zastosować w przypadku jakiś poważnych wątpliwości, większego ryzyka oszustwa, kiedy dostawca z Chin obawia się spotkania, unika odpowiedzi na jakieś pytania lub nie podaje szczegółowych informacji o swojej firmie.

Czy wiesz, że ogromna większość firm importujących towar do Polski współpracuje z chińskimi firmami handlowymi? Ich biura oddalone są czasami o tysiące kilometrów od fabryk, w których realizują zamówienia.

Fakty i liczby

545

Zweryfikowanych firm handlowych i fabryk.

250

Zadowolonych klientów

1592

Zorganizowane transporty w latach 2004-2020